0

Sepette ürün yok :(

Menü
X

Toparlayıcı Korse Takmanın Faydaları ve Zararları

1866 defa okundu
08 Aralık 2018 - 10:55:21
Toparlayıcı korse takmanın faydaları ve zararları

Toparlayıcı korse modelleri, vücuttaki fazlalıkların sıkı bir hale gelmesini sağlayarak fit görünmeye yardımcı olan esnek yapılı giysilerdir. Peki korse takmak zararlı mı, faydalı mı?

Toparlayıcı Korse Ne İşe Yarar?

Kilo vermek için geliştirilmiş birçok yöntem bulunmaktadır. Toparlayıcı korseler zayıflamaya yardımcı olan iç giysiler olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem zarif hem de fit görünmeye yardımcı olan bu modeller toparlama özellikleri sayesinde daha zayıf gözükmeye yardımcı olmaktadır. Hem bölgesel olarak hem de tüm vücudu toparlamak için geliştirilmiş modelleri bulunmaktadır. Kıyafetlerin altına giyilen bu giysiler ince kumaşta olduğu için belli olmaz ve bu sayede gündelik hayatta rahatça kullanılabilir. Zaman içerisinde zayıflamaya da destek olmaktadır. Fakat kilo verme konusunda tek başına etkili değildir. Vücutta birçok bölge için kullanılabilmektedir. Bazı kadınlar karın bölgesindeki fazlalıklardan şikayetçiyken bazıları göğüslerinin büyük olmasından ya da bacaklarındaki fazlalıklardan şikayetçidir. Bu modeller sütyen, külot, bel korsesi ve tayt modeller olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sayede fazlalık olan bölgelerinizde toparlama etkisi yaratabilirsiniz.

Toparlayıcı Korse Zayıflatır mı?

Çok eski çağlardan beri kullanılan korseler vücutta toparlama etkisi meydana getirmektedir. Zayıf ve ince görünmenin alternatif bir seçeneği haline gelmiştir. Kilo verme konusunda etkilidir ve fakat tek başına değil. Vücudunuzdaki fazlalıkların toparlanmasını sağlayarak daha önce gözükmenizi sağlar fakat bunun kalıcı hale gelmesi tamamen sizin elinizdedir. Yağ atımının gerçekleşmesini sağlamak için öncelikle beslenme şeklinizi düzenlemeli, egzersiz yapmalı ve bol miktarda su içmelisiniz. Tüm bu süreç içerisinde toparlayıcı korse takarak daha etkili bir şekilde kilo verebilirsiniz. Bu modeller kilo vermeyi destekleyen etki meydana getirmektedir. Eğer ki bölgesel olarak rahatsızlık duyduğunuz bir fazlalığınız varsa bu esnek kıyafetleri kullanarak sıkılaşma sağlayabilir ve daha ince gözükebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır? Nasıl Takılır?

Bu korse modelleri gündelik hayatta kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Fazlalıklarınızı gizlemek için kıyafetleriniz altına bunları takabilirsiniz. Böylece vücudunuz daha sıkı ve toplu gözükecektir. Bu sizi ayrıca psikolojik açıdan da mutlu edecektir. Sürekli olarak üzerinizde kalması belli bir yerden sonra vücudunuzda rahatsızlık meydana getirebilir. Bu nedenle özellikle gece yatarken çıkarmanız gerekmektedir. Esnek yapısı gün içerisinde rahat hareket etmenize yardımcı olur. Eğer ki zarar vermiyorsa gün boyu takınız fakat belirtildiği üzere gece çıkartını ve vücudunuz için rahatlama olsun. Düzenli olarak kullanıldığı zaman 2 hafta içerisinde vücudunuzda sıkılaşma konusunda olumlu değişimler gözlemleyebilirsiniz.

Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Toparlayıcı korse modellerin vücudu daha ince göstermek ve sıkılaştırmak gibi faydaları bulunmaktadır. Sarkmaların önüne geçilmesi için bu modellerin tercih edilmesi doğru olacaktır. Genel olarak vücuda bir zararı bulunmamaktadır. Ama burada asıl önemli olan doğru ve kaliteli ürünün kullanılmasıdır. Öncelikle kumaş çok önemlidir. Kumaşın hava alması vücudun tahriş olmasını engeller. Eğer ki naylon kumaşlı olanları kullanırsanız aşırı terleme sonucunda tahriş meydana gelmektedir. Bir başka durum ise bedeninize uygun modellerin seçimidir. Alacağınız korse ne büyük ne de küçük olmalıdır. Büyük korseler temas konusunda yetersiz kalır ve toparlayıcı etki meydana getirmez. Küçükle ise vücudu sıkar ve kan dolaşımının yavaşlamasına neden olur. Bu da vücuda rahatsızlık verir ve hareketlerin kısıtlanmasına neden olur. Bu nedenle vücudunuza uygun modelleri tercih etmeniz gerekmektedir. Bu şekilde kullanım sağladığınız zarar değil fayda göreceksinizdir.

Fiyatları Ne Kadar? Nerede Satılır?

Korseler geçmişten günümüze kadar değişmiş ve çeşitlenmiştir. Eski zamanlarda çeşit 1-2 tane iken şuan oldukça fazladır. Vücudunuzda ihtiyaç duyduğunuz her bölge için toparlayıcı korse kullanabilirsiniz. Ayrıca farklı renklerinden de sipariş verebilirsiniz. Gün içerisinde giyeceğiniz kıyafetlerin içerisinden belli olmaması için dilediğiniz rengi seçebilirsiniz. Satış sitemiz üzerinde toparlayıcı korse modellerine bakabilir ve sipariş verebilirsiniz. Farklı ödeme seçenekleri sayesinde güvenli olarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ki dilediğiniz kıyafeti giyme konusunda özgür değilseniz ve fazla kilolarınız buna engel oluyorsa bu esnek iş giysileri sayesinde tüm duvarları yıkabilir, hem şık hem de zarif olabilirsiniz. Eğer ki fazla kilolarınız ile başınız dertteyse ve zayıflamak istiyorsanız diyet sürecinde bu modellerden destek alabilirsiniz.

  • korse faydaları
  • Toparlayıcı korse takmanın zararları
  • korse zararları
  • korse takmanın faydaları
  • Toparlayıcı korse takmanın faydaları
  • korse takmanın zararları
Yorumlar
Bu makale için henüz yorum yazılmamış! İlk siz yazın...
Yorum Yaz

Puan Ver:
BLOG
KATEGORİLER
POPÜLER YAZILAR
YENİ YAZILAR
abone ol güncel kampanya ve indirimlerden haberdar olmak için mail adresinizi ekleyin. Fırsatları kaçımayın...
istediğiniz zaman mail listemizden çıkabilirsiniz...