0

Sepette ürün yok :(

Menü
X

Korse

Korse; Hem kadın hem de erkekler için bir iç giysi niteliği taşımakla birlikte geçmişten günümüze değin hem fit görünmek hem de sağlık amacıyla kullanılmış bir üründür. Toparlayıcı ve sıkılaştırıcı özellikleri bulunan bu iç giysiler aynı zamanda bel sağlığı için de tercih edilmektedir.

Korse çeşitleri ve modelleri

Eski dönemler korseler sadece belin incelmesini sağlamak için kullanılmaktaydı. 19. yüzyılda belin ince olması adeta moda haline gelmişti ve kadınların birçoğu elbiselerinin altına oldukça sıkı korseler giymekteydi. Dönemin ilerlemesi ile birlikte tercih edilen modeller daha da çeşitlenmeye başlamıştır. Hem kullanım alanı hem de modeller farklı boyutlar kazanmıştır. Günümüzde korseler hem fit görünmek hem sağlık alanında hem de sakatlanmaları önlemek amacıyla spor alanında kullanılmaktadır. Genel olarak toparlayıcı ve sıkılaştırıcı özellikleri için tercih edilen bu ürünler, vücudun alt ve üst bölgelerine göre çeşitlenir ve farklılık gösterir. Karın bölgesini tamamen sarn modeller, göbek bölgesindeki fazlalıkların toparlanmasını için üretilen modeller, tayt modeller, kısa modeller, uzun modeller, atlet ve sütyen şeklinde olan modeller, sırt bölgesinin daha rahat olması için üretilen modeller, slip, boxer, dize kadar uzun modeller, külot ve bustiyer gibi pek çok farklı çeşit bulunmaktadır. Bunlar kullanım amacına göre farklılık göstermektedir. Renk olarak da farklı alternatifler bulunmaktadır. Bunların yanı sıra vücuda tam oturması ve kaymaması için askılı ve askısız modeller bulunmaktadır. Bu modeller genel olarak göbek bölgesinde kullanılan ürünlerdir. Korseler daha çok vücutta yağların toplandığı ve fiziğin bozulmasına yol açan bölgeler için üretilmektedir.

Özellikleri nelerdir? Nasıl kullanılır?

Korselerin özelliklerine göre kullanımları da değişkenlik göstermektedir. Vücudun üst bölgesi için üretilmiş olan modeller, sadece karın ve göbek bölgesini kaplamaktadır. Bu modeller toparlayıcı özelliklere sahiptir. Göbek bölgesinde farklı nedenlere bağlı olarak sarkmalar meydana gelebilir. Bu modeller sarkmaları ve fazlalıkları toparlamaya yardımcı olur. Bu ürünler genel olarak polyamid yani lifli kumaşlardan üretilmektedir. Dikişli modellerin yanında dikişsiz korse modelleri de bulunmaktadır. Dikişsiz modeller özellikle abiye tarzı kıyafetlerin altında takılır ve oldukça şık bir görünüm sağlamaktadır. Üst bölge için üretilmiş modeller göğüs altına gelecek şekildedir. Ayrıca daha da kısa olan ve sadece göbek bölgesini kaplayan modeller de bulunmaktadır. Birçok kadın göbek bölgesinin yanı sıra basen bölgesindeki fazlalıklardan şikayetçi olmaktadır. Göbek, basen ve kalça kilo almaya müsait bölgelerdir. Bu bölgeler için üretilmiş olan slip modeller toparlama ve sıkılaştırma özellikleri taşımaktadır. Vücudun alt bölgesi için geliştirilmiş olan külot korse ve tayt modeller bulunmaktadır. Aynı zamanda atlet korse modellerinin uzunları da dizlerin üzerine kadar devam edebilmektedir. İnceltici ve sıkılaştırıcı özellikleri bulunan bu modeller genel olarak kıyafetlerin altına giyilir. Günlük kıyafetler yanı sıra özel günlerde tercih edilen abiye kıyafetlerin altına da uygun modeller tercih edilebilir. Gece yatarken çıkartılması tercih edilir.

Alırken nelere dikkat edilmeli?

Cildimiz aslında oldukça hassastır. Bu nedenle korse satın alırken birtakım özelliklere dikkat etmelisiniz. Öncelikle kullanım amacına göre model seçmek gerekmektedir. Fazlalıkların gizlenmesini istiyorsanız, kilolu olan bölgelerinize uygun modeller tercih etmelisiniz. Vücudunuzun üst ya da alt bölgesine uygun birçok çeşit bulunmaktadır. Uygun modelin seçiminden sonra önemli olan beden ve kumaştır. Sipariş verdiğiniz modelin bedeni vücudunuzla tam uyum sağlamalıdır. Büyük ya da küçük modeller tercih edilmemelidir. Kumaşı ise nefes alabilen cinsten olmalıdır. Tahrişi ve birtakım cilt hastalıklarını önlemek için cilde uygun kumaşlar tercih edilmelidir.

Fiyatları ne kadar? Ucuz mu? Pahalı mı?

Korse modellerinin fiyatları markaya ve modele göre değişkenlik göstermektedir. Sağlamış oldukları özelliklere göre de fiyatlarda çeşitlilik görülebilmektedir. Kadınlar için üretilmiş pek çok çeşit bulunmaktadır. Genel olarak dantel askılı modeller ve bel bölgesi için geliştirilmiş modeller fiyatları ile dikkat çekmektedir. Dantel modeller tasarımları özelliği sayesinde daha fazla kullanım özelliğine sahiptir. Vücudu saran modeller, tayt ve slip şeklindeki modeller de oldukça tercih edilmektedir. Fiyatlar modele göre değişkenlik göstermektedir. Sitemiz üzerinde tercih etmiş olduğunuz her modele cazip fiyat ve ödeme avantajları ile sahip olabilirsiniz.

devamı...
abone ol güncel kampanya ve indirimlerden haberdar olmak için mail adresinizi ekleyin. Fırsatları kaçırmayın...
istediğiniz zaman mail listemizden çıkabilirsiniz...