0

Sepette ürün yok :(

Menü
X

Büstiyer Korse

Büstiyer korse, kadınların daha ince ve kıvrımlı hatlara sahip olmak için kullandığı bir korse türüdür. Vücudun üst bölgesinin daha fit ve estetik gözükmesini sağlamaktadır. Göğüs dekoltesinin daha güzel görünmesini destekler.

Büstiyer korse modelleri ve çeşitleri

Yıllardır kadınların kullanmış olduğu büstiyer kıyafetler artık korse şeklinde de giyilmektedir. Vücudun daha ince ve fit gözükmesini sağlayan bu modeller kadınlar için adeta vazgeçilmez parçalardan biri olmayı başarmıştır. Hem iç çamaşırı modelleri bulunmaktadır hem de gelinlik modelleri ile birlikte giyilmektedir. Vücudun daha kıvrımlı olmasını sağladığı için pek çok kadın gerek günlük hayatta gerekse özel günlerde bu modelleri tercih etmektedir. Büstiyer korse modelleri oldukça çeşitlidir. Farklı çeşitlerde ve renklerde pek çok alternatif sunulmaktadır. Günümüzde ceketlerin altına da giyilebilen bu modeller çok fazla kullanım avantajı ve imkanı sunan parçalardır.

Büstiyer korse ne işe yarar?

Büstiyerler çok eski dönemlerde yaklaşık olarak 1920'li yıllarda, ince belin moda olduğu senelerde ortaya çıkmıştır. Korse olarak genel de iç giysi şeklinde kullanılmaktaydı. Fakat yılların geçmesi ile gelinlik modelleri ve hatta günlük hayatta ceketle kombinleri yapılır hale gelmiştir. Modacıların ve kadınların vazgeçilmez parçalarından biri olan büstiyerler göğüslerin üstünden başlar ve belin kıvrılan yerine kadar devam eder. Bu giysiler genel olarak dardır ve kadınların daha seksi gözükmesini sağlamaktadır. Vücudun daha sıkı ve dik durmasını sağlayan bu modeller günümüzde sokak modası ile iç içe geçmiş şekildedir. Kullanım alanı her geçen gün daha da çeşitli hale gelmektedir. Öyle ki sporcular da artık farklı tarzlarda yarım atlet şeklinde bu giysileri kullanmaktadırlar. Aynı zamanda kalem etekler ve dar pantolonlar da giyilmektedir. Pek çok kadın ise iç çamaşırı olarak tercih etmektedir. Böylece üzerinde giyilen kıyafetin daha alımlı ve şekilli durmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda bel bölgesinin ve göbek bölgesinin daha kıvrımlı ve ince gözükmesini sağlayarak fit durmayı sağlamaktadır.

Dikimi, kullanımı ve kullanıcı yorumları

Yüzyıllardır kadınlar tarafından yoğun ilgi gören büstiyer korselerin dikimi özel kumaşlar ve tasarımlarla sağlanmaktadır. Kullanıcı yorumları incelendiğinde ve kullananların görüşleri değerlendirildiğinde hemen hemen herkese hitap eden modellerin ve çeşitlerin olduğu gözlemlenmektedir. Sade modellerin yanında aynı zamanda daha şık modeller de bulunmaktadır. Dantelli modellerin yanında farklı kumaşlardan elde edilmiş modeller de bulunmaktadır. Genel olarak korse modeller iç çamaşırı şeklinde kullanılmaktadır. Gerek gelinlik gerekse nişan elbiselerinde de bu modeller kullanılmaktadır. Renk renk değişen modeller takım halinde ya da tekli olarak satılabilmektedir. Hem göğüslerin kaldırılması hem belin ince olması hem de daha kıvrak hatların oluşmasına yardımcı olan bu korse modeli sayesinde daha fit bir görünüm elde edebilirsiniz. Vücudun üst bölgesi için üretilmiş olan bu modeller hem sıkılaşma hem de incelme sağlamaktadır. Kullanımı ise oldukça basittir. Ayarlanabilir ve sıkılaştırılabilir özellikleri bulunmaktadır.

Alırken nelere dikkat edilmeli?

Büstiyer korse seçimi oldukça önemlidir ve dikkat isteyen bir meseledir. Çünkü beden seçiminin düzgün bir şekilde yapılmaması farklı sonuçlara yol açabilmektedir. Büyük beden büstiyer korselerin yanında aynı zamanda daha küçük bedenler de bulunmaktadır. Kilolu kadınların seçim yaparken özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü bu korse modeli beli inceltir ve sıkılaştırır. Daha ince gözükmek isterken farklı görüntülerin ortaya çıkması durumu oluşabilir. Satın alırken bedeninizle uyumlu olan modelleri tercih etmeniz gerekmektedir. Ne daha büyük ne de daha küçük modelleri tercih etmeyiniz. Küçük modeller çok fazla sıkar ve bu fit görünmekten ziyade fazlalıkların daha belirgin olmasına neden olabilir. Büyük modeller ise potluk yapar. Üstüne giyilen kıyafetin daha düzgün olmasını sağlamak amacıyla mutlaka uygun bedenin seçilmesi gerekmektedir. Ayrıca pamuksu ve nefes alabilen modellerin seçilmesi gerekmektedir. Bu sayede cilt korsenin altında havasız kalmaz ve tahriş olmaz. Bedenen incelme sağlamaya yardımcı ve deste olan bu modellerin toparlyıcı özelliği sayesinde kıvrak bir bedene sahip olabilirsiniz.

Fiyatları ve ödeme seçenekleri

Vücudun incelmesini ve daha kıvrımlı olmasını sağlayan büstiyer korse modellerinin fiyatları oldukça uygundur. Pek çok çeşidini bulunan bu korselerin fiyatları kendi arasında değişkenlik göstermektedir. Vücudun üst bölgesinin hem toparlanmasını hem de göğüslerin daha toplu durmasını sağlayan bu korseler sayesinde kendinizi daha güzel hissedebilirsiniz. Farklı ödeme seçenekleri sayesinde hemen sipariş verebilir ve satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

devamı...
abone ol güncel kampanya ve indirimlerden haberdar olmak için mail adresinizi ekleyin. Fırsatları kaçırmayın...
istediğiniz zaman mail listemizden çıkabilirsiniz...