0

Sepette ürün yok :(

Menü
X

Bel Korsesi

Bel korsesi, hem sağlık için hem de daha zayıf görünmek için üretilmiş olan, karın ve göbek bölgesini tamamen saran, toparlayan ve sıkılaştıran modellerdir. Bel ve göbek bölgesindeki fazlalıkların toparlanarak daha fit ve sıkı görünmesi için kullanılmaktadır.

Bel korsesinin faydaları ve zararları

Bel bölgesi kişinin hareket etmesi konusunda oldukça önemli bir alandır. Bu bölgede meydana gelen bir ağrı kişinin günlük hareketlerini oldukça kısıtlamaktadır. Bu ağrıların farklı nedenleri olabilmektedir. Genel olarak fıtık nedeniyle meydana gelmektedir. Bel korsesi ağrının ve nedeninin durumuna göre uzun ya da kısa dönemli olarak kullanılmaktadır. Ayrıca zayıflamak ve ince gözükmek için de tercih edilmektedir. Günümüzde pek çok kişi fazla kilolarından şikayet etmektedir. Özellikle bel bölgesi kilo almaya oldukça müsaittir. Bölgesel olarak zayıflama sağlamak için bu modeller tercih edilmektedir. Bel bölgesindeki fazlalıkların gizlenmesine yardımcı olan bu modeller aynı zamanda inceltici ve şekillendirici özellikler taşımaktadır. Sıkılaştırıcı özellikleri sayesinde de zaman içerisinde zayıflamaya destek olmaktadır. Daha dik durmaya ve duruş bozuklukları gibi problemlerin düzeltilmesine yardımcı olmaktadır. Bu korselerin bilinen bir yan etkisi bulunmaktadır. Dikkat edilmesi gereken eğer ki ağrı için kullanılıyorsa doktora önerilerinin dikkate alınması, eğer zayıflamak için kullanılıyorsa aşırı sıkan kumaşlardan ve rahatsız edici modellerden uzak durulması gerekmektedir. Düzgün ve uygun kullanımlarda bir zarar gözlemlenmemektedir.

Bel korsesi modelleri ve çeşitleri

Farklı amaçlar doğrultusunda bel bölgesini çevreleyen bu korselerin birçok çeşidi ve modeli bulunmaktadır. Zayıflamak için kullanılan modeller genelde daha incedir ve kıyafetlerin altından herhangi bir şekilde belli olmayacak tarzdadır. Belin daha ince gözükmesini sağlayan ve sıkılaştırıcı özelliği bulunan bu korseler farklı renk ve modellerle karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak ayarlanabilir ölçüleri vardır. en çok tercih edilen renkler siyah, beyaz ve ten rengidir. Fakat farklı renkler de bulunmaktadır. Genel olarak kıyafetlerin altında belli olması istenmediği için bu renkler tercih edilmektedir. Düz modellerin yanında daha işlemeli ve değişik çeşitleri de bulunmaktadır. Sadece görünüş açısından değil aynı zamanda kullanım özelliklerine göre de değişkenlik göstermektedir. Kimileri terletme özelliği sayesinde incelme sağlarken kimileri ise zayıf ve ince gözükmeye destek olmaktadır. Sağlık için kullanılan modeller diğer modellere göre daha farklı üretilmektedir ve genel olarak tek tiptir.

Nasıl ve ne zaman takılır? Nasıl kullanılır?

Bel korsesi kullanımı amacına göre değişkenlik göstermektedir. Daha ince gözükmek için kullandığınız zamanda birtakım özelliklere dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer korse kullanmaya ilk defa başlayacaksanız önce yarım saat takarak test edin. Vücudunuzda ağrı ya da karılma olup olmadığına bakınız. Eğer ki bir rahatsızlık seziyorsanız kullanmaktan vazgeçiniz. Eğer ki herhangi bir sürun oluşmuyorsa kullanım süresini yavaş yavaş arttırabilirsiniz. Yemek yedikten sonra kullanmamaya çalışınız. Çünkü mideye baskı olur ve rahatsız edici olabilir. Yatarken kullanılması çok tavsiye edilmez. Çünkü uyku vücudun dinlenmesi içindir. Bedeninize uygun modelleri tercih ediniz. Rahat hareket etmenizi sağlayan modellerden kaçınınız. Eğer ki vücut ölçülerinize uygun model alırsanız vücudunuzun rahatsız olması gibi bir durum söz konusu olmaz. Sağlık için kullanacaksanız kullanım konusunda doktorunuzun söylediklerini göz ardı etmeyiniz.

İşe yarar mı? Özellikleri nelerdir?

Vücudun toparlanmasını ve sıkılaşmasını sağlayan bel korseleri genel olarak terletme özelliği bulunan modellerdir. Kilo vermek için kullanılan modeller genel olarak spor ile birlikte kullanılmaktadır. Bu sayede bel bölgesindeki yağlar yakılarak bölgesel bir incelme söz konusu olur. Vücut şekillendirici etkileri sayesinde daha ince ve fit bir fiziğin oluşmasına destek olmaktadır. Kıyafetlerin altına rahatça giyilebilen bu iç giysiler fiziğin daha iyi durmasını ve böylece giyilen kıyafetin de daha alımlı olmasını sağlamaktadır. Fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz eğer bel bölgesinin incelmesine destek olan bu modelleri kullanabilirsiniz.

Fiyatları, sipariş ve satın alma

Genel olarak bel korsesi fiyatları özelliklerine göre çok fazla olmamakla birlikte değişkenlik göstermektedir. Günlük hayatta kolay ve rahat bir şekilde kullanılabilen bu modeller oldukça kullanışlıdır. Fiyatları çok pahalı değildir. Pek çok modeli ve çeşidi olduğundan istenilen tarzda modeller bulunabilmektedir. Hemen incelemeye başlayarak sipariş verebilirsiniz.

devamı...
abone ol güncel kampanya ve indirimlerden haberdar olmak için mail adresinizi ekleyin. Fırsatları kaçırmayın...
istediğiniz zaman mail listemizden çıkabilirsiniz...